10 טיפים שיעזרו לך להיות מאמן הכדורגל הטוב ביותר

10 טיפים למאמן כדורגל שיביאו אותך לניצחון בכל משחק

כדורגל בשונה מסוגים רבים אחרים של משחקי כדור מצריך קשר אחר ויוצא דופן בין השחקנים בקבוצה. 11 שחקנים הפזורים על שטח של לפחות 5000 מטר צריכים להיות מחוברים זה לזה ולשחק כיחידה אחת של 11 שחקנים לאורך 90 דקות לפחות. השחקנים חייבים להיות שם האחד בשביל השני כבר בחדר ההלבשה, בדרך למשחק וכמובן בכל האימונים. השחקנים צריכים לשחק מהלב והנשמה ולדחוף ולחזק האחד את השני לאורך כל המשחק. כך מעבר לטקטיקה, אסטרטגיית משחק וכישרון בין היתר בין הכלים העומדים לרשות הקבוצה לניצחון במשחק יש גם את רוח הקבוצה.

ואלו 10 הטיפים שלנו למאמן כדורגל מנצח:

  1. סמכות- מאמן טוב חייב תמיד להיות בשליטה. עם חלק מהשחקנים זה קל יחסית, אך עם אחרים זהו אתגר לא פשוט. אם המאמן מאפשר לשחקנים לעשות ככל העולה על רוחם באימון, זו הבחירה שלו, אך זכור תמיד כי גם במקרה הזה הגדרת המותר והאסור צריכים להיות מותאמים לתנאים של המאמן
  2. חוסן נפשי- לא משנה כמה תצליח בתור מאמן תמיד יהיו מי שיעבירו עליך ביקורת. לעיתים, הביקורת הזו יכולה להיות בונה ומועילה, אך במקרים אחרים היא עלולה להיות חזקה מאוד ואז עליך כמאמן להיות חזק לעמוד בביקורת וללמוד כיצד לעשות בה שימוש לטובתך ולטובת הקבוצה שלך. אם לא תצליח לנצל את הביקורת לטובה, חשוב שלא תיקח את הדברים ללב והמשך להאמין בעצמך וביכולתך. 
  3. חוש הומור- לשחק כדורגל צריך להיות כיף. בזמן ששמירה על סמכות ושליטה הם קריטיים, גם כן חשוב מאוד לדעת מתי לצחוק עם השחקנים וליהנות איתם. להתלוצץ מעט עם הנבחרת זה טוב כל זמן שזוכרים לשמור על גבולות ולא לתת לדברים לצאת משליטה.
  4. יכולת הסתגלות- תוכניות תמיד חשוב לעשות, אם כחלק מתכנית האימונים, אם תוכנית עבור המשחק ועוד. למרות זאת, לפעמים נוצרים מצבים בהם למרות שיש תוכניות קורים דברים בלתי צפויים, או שטקטיקות של משחק פשוט לא עובדות. תמיד שמור לעצמך בראש תוכנית ב’ למקרה שהדברים לא יעבדו כמתוכנן. מעבר לזה זכור כי מה שהכי חשוב ברגעים כאלו הוא לא לפחד לנסות משהו אחר שלא תכננת לבצע בפועל. היצירתיות שלך ברגעים אלו היא זו שתבדיל אותך ממאמנים אחרים שיכשלו.
  5. סבלנות- כל ילד הוא אחר ושחקנים מתפתחים בקצב שונה זה מזה. אימון של ילדים ונוער מחייב סבלנות, מכיוון שהוא מצריך הרבה זמן ומאמץ בכדי לתת לשחקנים את הכלים למצות את מלוא היכולות שלהם. אך התגמול על הסבלנות ישתלם לך מאוד כאשר קבוצת הילדים אותם אתה מאמן תהפוך לנבחרת חזקה ומגובשת המכילה שחקנים המאמינים בעצמם בזכות האמונה שלך בהם.
  6. מיומנויות תקשורת- היכולת שלך להעביר את המסר שלך לשחקנים חיונית מאוד. יש דרכים רבות להעביר את המסר שלך לשחקנים אבל המפתח הוא, במיוחד באימון ילדים, הוא להעביר מסרים קצרי טווח. למה הכוונה? העבר את המסר במהירות ובצורה הקצרה ביותר, אל תאריך במילים וחזור על אותו המסר בדיוק כמה פעמים נוספות עד שתהיה בטוח שכולם הפנימו אותו. צמצם את מספר המסרים בכל אימון למינימום, כדי להבטיח שכל הילדים יהיו מסוגלים להפנים אותם ולפעול בהתאם.
  7. הגישה שלך- אל תשים חומה בינך לבין השחקנים. השחקנים חייבים להרגיש שיש להם עם מי לדבר במידה ויש להם כל בעיה. זו יכולה להיות בעיה בתחום משחק הכדורגל, אך גם יכולה להיות בעיה חברתית או אישית אחרת שאינה קשורה ישירות למגרש. המאמן חייב להיות האדם אליו יפנו השחקנים בכל בעיה קטנה כגדולה כדי שיחזק אותם יתמוך בהם וינסה לסייע במידת האפשר.
  8. כבוד לכללים- הזכר לעצמך, לשחקנים שלך ולהורים שלהם מהם הכללים של המשחק, והליגה בכל הזדמנות שתוכל. כאשר יגיע יום המשחק הכרת כל הכללים תהיה חיונית לכולכם. בסופו של דבר המוניטין שלך עומד פה על הפרק, אז וודא שכולם ידעו למה לצפות.
  9. חדד את כישורי הצפייה שלך- למד היטב את תגובות השחקנים שלך במהלך האימון. שחקנים שונים מפתחים חוזקות שונות ככל שהם גדלים- אתה עלול לגלות שדברים שקורים בתוך ומחוץ למגרש משפיעים על יכולות השחקנים שלך. אם תפתח יכולת לבחון את הדברים בצורה מדויקת בהקדם האפשרי, כך תוכל למנוע מבעיה קטנה להפוך לצרה גדולה בהמשך.
  10. זיכרון לפרטים- צור לעצמך תמונה של כל אחד מהשחקנים בקבוצה שלך. תמונה הכוללת את היכולות שלהם, החולשות שלהם, הכישרונות שלהם ועוד. הכישרונות שלהם יופיעו במהירות אך גם באותה המידה אתה צריך לגלות את החולשות שלהם ולהבין כיצד תוכל לחזק אותם. זכור כי במקביל להתפתחות השחקנים בקבוצה שלך כשחקני כדורגל הם גם ילדים או בני נוער המתפתחים באופן שונה באפיקים אחרים בחיים וכל אלו משפיעים על תפקודם היום יומי בתוך או מחוץ למגרש.

אנחנו בחברת Run To Success מאמינים כי מאמן הכדורגל הוא האדם המשמעותי ביותר בחייו של שחקן צעיר והוא איש המפתח בהפיכתו לשחקן מצליח ואדם מצליח בעתיד.

סגירת תפריט
 
נגישות
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן